Business Joomla Themes by Justhost Reviews

  CANDIDATUL IDEAL:

• Absolvent de Studii Superioare Economice;
• Limba engleza – nivel mediu ;
• Minim 1 an experienta pe un post similar;
• Cunoasterea principiilor generale de contabilitate, legi si reglementari aplicabile;
• Cunostinte de operare in sisteme contabile;
• Cunostinte de operare Microsoft Office;
• Capacitate de a analiza si interpreta date;
• Proactiv si pozitiv;
• Disponibilitate de a invata;
• Atentie la detalii cu un angajament de inalta calitate si precizie;
• Bune abilitati de comunicare;
• Capacitate de a preda la termen situatiile financiar - contabile.

  Responsabilitati

• Inregistrarea zilnica si arhivarea documentelor financiar – contabile;
• Introducerea si verificarea in programul de gestiune contabila a inregistrarilor efectuate;
• Cooperarea cu superiorul direct pentru urmarirea respectarii procedurilor financiar-contabile interne;
• Cooperarea cu superiorul direct privind respectarea corecta a cerintelor financiar-contabile pana la nivel de balanta si/sau bilant;
• Raportari trimestriale si anuale;
• Verifica incasarile, provenienta si distribuirea acestora;
• Preia si verifica seturile de documente din departamentele comerciale, intocmeste deconturile estimative si deconturile pentru deplasarile externe;
• Intocmeste zilnic situatia soldului bancar si a disponibilului propriu al firmei, a cursului valutar;
• Duce la indeplinire sarcinile stabilite pe cale ierarhica;
• Intocmeste diverse raportari la cererea managerului.